MD Z ROKO V ROKI
Huje 23a, 4000 Kranj
Mirko Steiner, predsednik
Tel: 051 722 772


AKTUALNE NOVICE IN DOGODKI

<< < 1 2 3 4 5 ... 10 ... 15 ... 20 ... 23 > >>
 
OBVESTILO
12.08.2016
Obveščamo vas, da bo pisarna društva v tednu med 15.8.2016 - 20.8.2016 zaprta zaradi kolektivnega dopusta.
Hvala za razumevanje!
 
 
EVALVACIJA TABORA 2016
10.08.2016
Včeraj smo se skupaj z medgeneracijskim društvom "Jesenski cvet" srečali na evalvaciji letošnjega tabora. Pogovorili smo se o vseh dogodkih, organizaciji in možnih izboljšavah za v prihodnje. Na koncu smo ob skupnem kosilu še malo poklepetali.:)
 
 
MEDGENERACIJSKI TABOR RADENCI 2016
04.07.2016

Preživeli smo še en nepozaben teden na že tradicionalnem medgeneracijskem taboru v Radencih, na katerega smo se odpravili skupaj z društvom Jesenski cvet.
Tema letošnjega tabora je bila »Domišlija ne pozna meja« in res nam je ni zmanjkalo, še posebej ker smo se povezali predstavniki treh generacij.
Uživali smo v številnih aktivnostih, delavnicah, izletu z vlakcem, družabnih večerih s smehom, zabavo, modno revijo…
seveda pa je ostalo tudi dovolj časa za sprostitev in vodno zabavo. :)
Hvala vsem prostovoljcem in udeležencem za nepozabne skupne dni!

Galerija slik na spodnjih povezavah:
https://www.facebook.com/mdzrokovroki/photos/?tab=album&album_id=2039094566314838

in na strani društva Jesenski cvet:
http://www.jesenskicvet.si/index.php?option=com_content&view=article&id=209:tabor-v-radencih-2016&catid=3:aktivnosti

 
 
PRIREDITEV PROSTOVOLJEC LETA 2015
17.06.2016
V četrtek, 16. junija 2016 smo se udeležili zaključne prireditve natečaja Prostovoljec leta 2015, na kateri so razglasili najboljše prostovoljce in prostovoljske projekte za leto 2015. 
Zaključno prireditev natečaja je na Brdu pri Kranju gostil predsednik RS Borut Pahor.
Gre za tradicionalno prireditev, ki jo je Mladinski svet Slovenije izvedel že štirinajstič zapovrstjo.
Priznanje za svoje dolgoletno prostovoljsko delo je prejela tudi naša prostovoljka Olga Kepic.
Čestitamo!

 
 
PIKNIK DRUŠTVA Z ROKO V ROKI
16.06.2016
16. junija je naše društvo preživelo na tradicionalnem društvenem pikniku v Voklem.
Letos praznujemo že 10 let in smo bili zato še posebej veseli in ponosni, kako lepo se je razvilo naše društvo.
Bil je torej dan poln dobre volje, smeha, glasbe, plesa, iskrivih pogovorov, obujanja spominov ter kovanja načrtov za prihodnost... 
:)
Hvala vsem članom za udeležbo in super družbo!
 
 
PRIJETNO SODELOVANJE
09.06.2016
Pred kratkim so tudi v Šenčurju ustanovili skupino starejši za starejše KROMPIRJEV CVET.  Deluje v okviru Medgeneracijskega društva Z ROKO V ROKI  Kranj.  Tretje leto pa deluje podobna skupina KOPRIVE na Visokem.

Krompirjev cvet in Koprive so se odločili, da odidejo skupaj na izlet. Zadnji dan v maju so se grozeči oblaki preganjali sem in tja. Ampak obe skupini sta se korajžno, z avtobusom, odpravili v zibelko smučarskih skokov, v Planico.

Ko smo se odpeljali iz Šenčurja, so nas članice Krompirjevega cveta pozdravile z jabolkom. Saj bi nas s kuhanim krompirjem ( tradicija Šenčurja), a postan ni zdrav. Koprive pa smo jih presenetile s pesmijo. 

IZLET

KOPRIVE in KROMPIRJEV CVET

šla bosta skupaj na izlet,

tja v Planico se bodo peljali,

naravo prelepo opazovali…

 

V isti občini živimo,

a, bolj malo se poznamo,

upamo, da ta izlet

združil nas bo za vrsto let…

 

Izleta vsi se veselimo,

da skupaj lep dan doživimo,

da lepi ostanejo spomini,

kako prijetno smo se imeli…

 

Ko bomo izlet zaključili,

POD KOSTANJI bomo se usedli,

o dogodkih prijetnih razpravljali,

in nazadnje rekli:

 HVALA VAM, NASVIDENJE, PRIJATELJI!

 

Dež se je kar odmikal in mi smo v lepem, sončnem vremenu prišli v Nordijski center, naš ponos. Ogledali smo si ga in videli mlade skakalce, ki so skakali na plastiki. Le velikanka je samevala.  Ampak, ko si jo pošteno ogledaš, dobiš občutek, da letalci letijo tam, nekje izpod neba. VELIČASTNO!

Ogledali smo si še Zelence, kjer brbotava izvira Sava Dolinka. Pa še v Jasni smo se ustavili. Nekateri so jo prehodili po obsegu. Pihal je hladen veter in črni oblaki so se grozeče spuščali in zakrivali prelep pogled na naše gore. Kar hitro smo šli v topel avtobus in krenili proti domu.

Odšli smo POD KOSTANJE  v Šenčurju na odlično malico.

Drug drugemu smo se zahvaljevali, da je bil izlet pravo srečanje, prijetno in prijateljsko.  Sklenili smo, da bo naše prijateljevanje tradicionalno. Prihodnje leto bomo izlet organizirale Koprive.

Kot sem zaključila svojo pesem IZLET, zaključujem tudi ta sestavek z besedami:

 

HVALA VAM, NASVIDENJE, PRIJATELJI!

Visoko, 01.06.2016                                                            Kopriva: OLGA KEPIC


 
 
VSESLOVENSKO SREČANJE PROSTOVOLJK IN PROSTOVOLJCEV
27.05.2016
V četrtek, 26.5.2016 smo se voditeljice in voditelji Skupin starih ljudi za samopomoč udeležili Vseslovenskega srečanja prostovoljcev in prostovoljk v Laškem. Spoznali smo nekaj novih komunikacijskih veščin, prisluhnili bobnarski skupini, vedno hudomušnemu Tonetu Partljiču ter zapeli nekaj zimzelenov skupaj z Alfijem Nipičem. Prejeli smo zahvalne plakete za prostovoljsko delo, se družili in skratka preživeli čudovit sončen dan. Utrinke dneva je zapisala ena izmed udeleženk Olga Kepic:

BILI SMO NA PRAZNOVANJU

 

 V četrtek, 26.05.2016, se je rodil prelep dan. Sonce je sijalo, njegovi žarki so nas prijetno božali. Bili so odlični pogoji za praznovanje.

 

Voditeljice in voditelji skupin v Medgeneracijskem društvu Z ROKO V ROKI  smo res šli na praznovanje.  Z avtobusom smo se odpeljali v Laško, kjer je potekalo 3. VSESLOVENSKO SREČANJE prostovoljk in prostovoljcev- voditeljev in voditeljic skupin starih ljudi za samopomoč. Organizator je bila Zveza društev za socialno gerontologijo Slovenije- ZDSGS, častni pokrovitelj pa predsednik republike Borut Pahor. To srečanje je bilo eno izmed prvih prireditev, ki jih ZDSGS organizira ob svoji 30-letnici delovanja.

 

V Laškem so nas v hotelu Thermana lepo sprejeli. OB 10.uri se je pričela slavnost. Obisk povabljencev je bil sijajen, saj smo dvorano (s 600 sedeži) napolnili skoraj do zadnjega. Ves progam je prijetno povezovala Ema Brelih. Sproščeno smo se pozabavali in se nasmejali s POLONO POŽGAN, ki nam je predstavila verbalno in neverbalno komunikacijo.

 

Nato je bil uradni del, kjer je govorila ZORICA ŠKORC, predsednica ZDSGS,  MARTINA SLOKAR, koordinatorka nacionalne mreže in JANA MALI, predstavnica FSD.  Vsem prostovoljkam in prostovoljcem, ki sodelujejo v programu Skupine starih ljudi za samopomoč, so podelili pismene zahvale za njihovo delo.

 

Predstavili so se nam BOBNARJI z afriškimi bobni iz Centra za sluh in govor iz Maribora. Bili so sijajni.

 Prisrčno smo se nasmejali pisatelju Tonetu Partljiču. Zelo nam je bila všeč pripoved, kako se je Tone že pri 9 letih poročil. Zgodbo vam mogoče povem kdaj drugič.

 Čas je hitro minil in odšli smo na kosilo.  Po kosilu nas je dve uri zabaval zelo znan in priljubljen pevec Alfi Nipič. Seveda smo slišali tudi Silvestrski poljub in nekatere so zasrbele pete.

 Še pozdravi in stiski rok, pa majhno darilo od organizatorja in bilo je končano. Bilo je lepo, nepozabno, ko si človek še želi nekaj podobnega.

 

Naj zaključim z besedami ANDREJA ROZMANA-ROZE:

 

»Pogovarjanje je bližina in toplina,

 

s pogovarjanjem smo družina in skupina.

 

S pogovarjanjem se človek s človekom prepleta,

 

s pogovarjanjem smo mreža tudi zunaj interneta.«

 
 
UTRINKI S STROKOVNEGA SREČANJA
18.05.2016

Včeraj smo v DSO Preddvor organizirali predavanje z naslovom "Pristopi k reševanju življenjskih težav uporabnikov", pod vodstvom Mateje Prosen. Spregovorili smo o komunikacijskih strategijah za voditelje skupin in individualne družabnike pri osebnih pogovorih z uporabniki, o tem kako pravilno reagirati na njihove stiske in kako jim postavljati prava vprašanja.
Hvala predavateljici in vsem udeležencem!
 
 
VABILO NA STROKOVNO SREČANJE
11.05.2016
Vse voditelje skupin in individualne družabnike vabimo na strokovno srečanje z zanimivo temo: "Pristopi k reševanju življenjskih težav uporabnikov", pod vodstvom Mateje Prosen.
Predavanje bo potekalo dne 17.5.2016 ob 13. uri, v prostorih DSO Preddvor. Vse zainteresirane prosimo, da nam svoje prijave sporočite do petka, 13.5.2016 na mail: info@drustvo-zrokovroki.si oz. na telefon: 051/425-351. Se vidimo!
 
 
SEMINAR: "STAROST KOT IZZIV IN PRILOŽNOST" - Jezersko 2016
03.05.2016

V petek 22.4.2016 ter soboto 23.4.2016 smo na Jezerskem organizirali seminar: "Starost kot izziv in priložnost". Na seminarju smo se dotaknili položaja starejših danes in v preteklosti, razbijanja stereotipov o starosti, tematike demence, izgub in poslavljanja. Spregovorili smo o pasteh pri ustanavljanju in delu skupin za samopomoč ter individualnem družabništvu. Vse skupaj pa smo pospremili tudi s prijetnim neformalnim druženjem in izmenjavo izkušenj.

Udeleženka seminarja - prostovoljka Olga Kepic je zapisala:

" PO ZNANJE NA JEZERSKO"

V petek, 22.aprila in v soboto, 23.aprila 2016 je naše Medgeneracijsko društvo »Z roko v roki« organiziralo v hotelu PLANINKA na Jezerskem seminar z naslovom STAROST KOT IZZIV IN PRILOŽNOST. Udeležili smo se ga voditelji skupin in individualni družabniki, ki še nikoli niso obiskovali nobenega izobraževanja. Bilo je  tudi nekaj  takih, ki bodo v bodočnosti postali voditelji, zdaj pa so uporabniki v skupinah. Izobraževanja se je udeležilo 16 prostovoljcev.

Predavatelji so bili naši člani, ustrezno izobraženi, tudi sami voditelji. Zelo nam je bilo všeč, ker nas niso  »pitali« s teoretičnim znanjem, ampak so nam govorili iz prakse. Pridobljeno znanje smo potem tudi uporabljali na delavnicah.  Bilo je SUPER! HVALA VAM!  Čeprav smo že dalj časa voditelji, smo dobili veliko odgovorov na vprašanja, na katera si sami nismo znali odgovoriti. Spet se nam je potrdilo reklo: DOKLER ŽIVIŠ, SE UČIŠ!

Tudi vse ostalo je bilo odlično. Tople sobe in dobro kosilo, čeprav samo enolončnica, vendar je dišala »po domače«.  Res, organizacija ODLIČNO!

Hvala vam za to izobraževanje in želimo si ga še kdaj.


Pod njenim peresom pa sta ob tej priložnosti nastali tudi dve pesmi:

JEZERSKO

 

Gore mogočne, visoke, snežene,

kot nemi stražarji kipijo v nebo,

vasico prelepo, sončno, veselo,

obdajajo nežno, kot mati z roko…

 

Tukaj narava še skriva lepote,

ki jih človek uničil še ni,

tu še sliši ptičje se petje,

še vidi se pisano cvetje z bregov…

 

V miru nebeškem

srce zadrhti,

uživa lepoto,

ki je v dolini več ni…

 

Gozdovi obdajajo gorsko vasico,

kjer lažje ti duša zapoje,

Jezersko ponuja stezic ti stotero,

da stopiš počasi v zeleni ta raj…

 

Le pojdi, poišči zdravilno vodo,

ki leno priteče iz globočin,

zajemi jo v dlan, počasi izpij,

občutil boš srečo, veselje in mir…

 

 

 

POLNA LUNA

O, luna, luna,

kakšen bil nocoj je tvoj obraz?

Kot, da žogo si požrla,

vse rekorde si podrla….

 

O, luna, luna,

tam zgoraj semaforjev ni,

zato svobodno se sprehajaš,

nikomur tam ne odgovarjaš….

 

O, luna, luna,

brezmejne tvoje so poti,

na zemljo gledaš,

kjer se veliko novega zgodi….

 

O, luna, luna,

pogosto menjaš svoj obraz,

da pa dobro se spočiješ,

takrat obraz svoj nam zakriješ….

 

Ko polna si,

svetle naše so noči,

ko pa si obraz zakriješ,

tudi nas v temo zaviješ.

 

Zapisala:  OLGA KEPIC

 

Jezersko, 23.04.2016 ob polni luni

 

 

 

 
<< < 1 2 3 4 5 ... 10 ... 15 ... 20 ... 23 > >>
N;